kouzelník - iluze - interaktivní magie - mikromagie - zábava - kouzelník pro děti

 

hlavní stránka
mikromagie
o nás
repertoár
tiskové recenze
video
aktuální projekty
kontakt  
kouzelník pro děti


 

       každý kouzelník dovede kouzelně popisovat svá neuvěřitelná kouzla...podívejte se raději na video...

...možná nás už znáte... no a chválit se můžeme potom          

přes 20 let plně profesionální kariéry je snad dobrou zárukou naší kvality:

 kouzelník - iluzionista - mikromagie -tablehopping - představení pro děti - kouzelník na svatbu


něco no nás

kouzelník  Petr Absolon           kouzelník  Monika Absolon

Kouzelník a iluzionista Petr Absolon s partnerkou Monikou jsou už více než 20 let výrazným fenoménem evropské magické iluzionistické scény. O tom svedší například 14. let tradiční turné po Francouzských sálech a série velkých televizních show LE PLUS GRAND CABARET DU MONDE natočených ve spolupráci s  FR2 a TV5 s moderátorem PATRICKEM SEBASTIENEM.
Iluzionistické
know how často využívají tvůrci divadelních a muzikálových představení. New Absolon spolupracovali jako tvůrci zvláštních efektů a poradci na celé řadě projektů.
Například TOUHA, CARMEN, MARRY POPPINS,ADAMS FAMILY, a posledí v roce 2016 AT´ ŽIJÍ DUCHOVÉ
nebo filmy KRÁL ZLODĚJŮ, INDIANA JOHNS.....
 

Kouzelník  iluzionista Petr Absolon s partnedkou Monikou  jsou jako jediní češi držitelé prestižní profesionální ceny MANDRAKE DÓR udělené jednou za rok francouzskou televizí FR1.  Cena pro nejlepšího kouzelníka iluzionistu roku.
( Tuto cenu si rok před NEW ABSOLON převzal i americký iluzionista DAVID COPPERFIELD)

Pokračovatelé kouzelnické skupiny ABSOLON a neb. něco z kouzelnické historie

Umělecká skupina ABSOLON, zaměřená na moderní kouzla a magii, která koncem 90. let sdružovala profesionální
kouzelníky, mágy a iluzionisty s progresivním a moderním pohledem na žánr umělecká kouzla a magie, působila mnoho let na světové profesionální scéně. Kouzelníci a iluzionisté skupiny ABSOLON jsou dodnes považováni za jedny ze zakladatelů světové scénické školy iluzí a magie a jsou jako jediní Evropané držiteli americké profesionální ceny DRAGON AWARD.

                                                             Kde se vzal kouzelník, iluzionista a mág NEW ABSOLON

Po rozpadu skupiny ABSOLON založil kouzelník, mág a iluzionista Petr Absolon s partnerkou Monikou novou uměleckou formaci, se zaměřením na nové formy iluzí, kouzel a magie, NEW ABSOLON, která za podpory ostatních kouzelníků a iluzionistů (bývalých členů skupiny), pokračuje v uměleckém i komerčním rozvoji tohoto žánru iluze, triků, kouzla a magie.Zahrnující komerční podžánry parketové magie, mikromagie a především velkých jevištních iluzí. ).
 

Kouzelník Petr a Monika získaly zkušenosti  nejen produkcí velkých galashow v sálech pro tisíce iváků, ale i bohatou praxí angažmá v malých kabaretech a nočních klubech, klasických, varietních scénách a divadlech   (HANSA THEATER HAMBURG, BERNHARD THEATER ZURICH, MAXIM GENEVA...).

V letech 2001 až 2004  působil jako entertaneři i na transoceánských lodích.

Uplynulých 10 let se věnují převážně práci  ve Francii, kde realizují pravidelná turné a hostují v televizních pořadech např.:
GRAND CABARET PATRIKA SEBASTIANA (TV France, TF2), 
LE PLUS GRAND CABARET DU MONDE (Satelit TV 5), 
LES MANDRAKE D´OR (TV France, TF1 ) ...

 

 

Kouzelník v české TV


Čeští diváci mohou kouzelníka Petra Absolona znát z některých televizních pořadů českých TV, např.:
TV NOVA: SKOPIČINY KARLA ŠÍPA, GOGO SHOW, MAXIRISK, 
NA VLASTNÍ OČI...
ČT1: ŠANCE MARTINA DEJDARA, ŠANCE JOSEFA DVOŘÁKA...
TV PRIMA.: CARUSO SHOW ,PARTY...

Kouzelník Petr Absolon  spolupracoval  jako poradce v oblasti triků na mnoha filmech, většinou americké produkce. (INDIANA JONES, YENTL, BLACK FOREST, KRÁL ZLODĚJŮ...)

Jako profesionálové se kouzelník Petr Absolon s partnerkou Monikou nezúčastňují kouzelnických soutěží. 
Na festivalech magie můžete tuto kouzelnickou dvojici  vídat  jako hosty galashow.


Více se o kouzelnické dvojici NEW ABSOLON můžete dočíst v knize

V roce 1996 veřejně odhalil kouzelník Petr Absolon tajemství filipínských operatérů bez skalpele. 
Jednu ze série demonstračních operací, v níž pomocí triků a manipulací napodobili kouzelník Petr Absolon s Monikou průběh „zázračné“ operace, snímala TV NOVA v pořadu NA VLASTNÍ OČI.

 

Kouzelník - Rekordy

Klasickou verzi slavného vystoupení „ÚNIK Z POUT A OKOVŮ POD VODOU“,
kdy je spoutaný kouzelník zavázán do pytle a shozen do vody, přivedli kouzelník Petr Absolon s Monikou na hranici lidských možností tím, že ji kouzelník Petr se svou asistentkou předvedli za polárním kruhem na hranici věčného ledu, na severozápadním pobřeží SPITSBERKŮ.
Toto vystoupení mnohokrát kouzelník Petr předváděl i v osvětlených bazénech velkých hotelů.
Přesto, že voda severního ledového oceánu měla necelé 4 stupně celsia, bylo  Petrovi dost 
horko. Vlivem prudkého ochlazení se mechanika kovových zámků stala nedobytným vězením a kouzelník v zátoce sevřené ledovci bojoval o holý život.

 

Mystika a Kouzelník


V únoru 2006 kouzelník Petr s Monikou uskutečnili unikátní mentální experiment - přenos myšlenek mezi dvěma vzdálenými osobami. Pro realizaci si vybrali scénu vestavěnou v bývalém solném dole v  polské Bochni. Přenos tak poprvé v historii illusionismu nepřekonával pouze horizontální vzdálenost, ale hloubku přes 2000 m do středu Země, kterou nelze překlenout žádnou bezdrátovou komunikační technikou.

 

V lednu 2007 uvedl kouzelník Petr v premiéře novou hodinovou show na velké scéně národního festivalu v Ománu. Představení kouzelnické dvojice se záhy stalo středem pozornosti veřejnosti i médií. Jednoznačně pozitivní tiskové kritiky přivedly do křesel diváků celkem přes dva milióny návštěvníků. Během tří týdnů se představení kouzelníka Petra stalo nejnavštěvovanější show festivalu.

Jako projev nejvyššího uznání, si z této vzdálené země kouzelník Petr s Monikou přivezli stříbrný královský zahnutý nůž - symbol Ománského sultanátu.

Kouzelník ve vězení

V dubnu 2008 absolvovali iluzionisté New Absolon další cestu na arabský  poloostrov. Tentokrát to bylo  hlavní město Kataru  Doha.  Jediné velkolepé show na fotbalovém stadiónu sledovalo 40 tisíc nadšených diváků a televizní i tiskové recenze  hovořili o neuvěřitelných zázracích.  Představitele zákona si však nedokázali profesionální  triky a iluze kouzelníka vysvětlit jinak, než jako černou magií,  která je v této zemi velmi přísně trestná. Při cestě na letiště  byl kouzelník Petr Absolon katarskou policií označen za nebezpečného  a  uvězněn ve státním vězení.  Jediný předmět, který  kouzelník dokázal  ukrýt před dozorci a propašovat do věznice, byl balíček karet. S jeho pomocí si po několika dnech získal ve společnosti 130 trestanců značný respekt a oblibu.  S pomocí spoluvězňů a odvážné  akce  své kouzelnické partnerky  Moniky se  Petrovi  podařilo v noci vězení opustit.  Za velmi dramatických okolností  se pak oba vrátili  přes Turecko v pořádku do České republiky.

Další o světe triků, kouzla a magie dvojice „kouzelník a iluzionista NEW ABSOLON“ naleznete v knize WHO IS WHO nebo na www.iluzionista.cz